Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Corocznym zwyczajem stały się warsztaty przedświąteczne  z udziałem rodziców, dzieci i nauczycieli. Nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. We wtorek 04.04.2017r. w przedszkolu przy  ulicy Powstańców w  grupie ''Krasnali'' rozpoczęły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci z chętnymi rodzicami brały udział w warsztatach plastycznych. Przy pomocy Rodziców, dzieci wykonały piękne wielkanocne zajączki - koszyczki, w których dzieci znajdą świąteczne niespodzianki od „wielkanocnego zajączka”.  W czasie wykonywania zajączków było wiele radości i zabawy oraz satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Bardzo dziękuję rodzicom biorącym udział w warsztatach za pomoc i zaangażowanie. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękuję Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym kultywowanie tradycji świątecznych.

Grażyna Pelczarska.

 

 

 

Dnia 12 stycznia 2017r w przedszkolu przy ul. Krakowskiej 6 odbyło się uroczyste przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez panie i dzieci z grupy Starszaków. Było bardzo świątecznie i uroczyście, wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki. Dzieci w pięknych strojach prezentowały się bardzo ładnie i uroczyście, były przejęte swoimi rolami, bardzo ładnie przedstawiły narodzenie Jezusa. Aniołki zatańczyły Jezuskowi, a kolędnicy jak tadycja każe złożyli najlepsze życzenia swoim rodzicom, babciom i dziadkom na ten Nowy 2017 Rok. Goście w zamian nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

Ewa Kostyk, Ewa Wrona

 

 

 dniach 21-25 listopada 2016r. w naszej placówce odbyła się akcja zbiórki „wszystkiego co może przydać się zwierzakom” dla oddziału w Głubczycach z Opolskiego Stowarzyszenia Przyjacół Zwierząt. Przebywają tam bezdomne i pokrzywdzone przez los psy i koty z naszego powiatu. Zebraliśmy suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, przysmaki, zabawki, koce. Zebrane rzeczy przekazaliśmy dla wolontariuszki pracującej w Stowarzyszeniu pani Joli.

Dziekuję przedszkolakom i ich rodzicom, wszystkim uczniom naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy przyłączyli się do tej akcji.

W imieniu zwierzaków i ich opiekunów dziękuję również za pomoc paniom Ani Szewczuk i Ewie Świercz ze świelicy szkolnej oraz pani Helenie Prygoń z oddziału przy ul. Opawskiej.

 Koordynator akcji Ewa Kostyk

Foto Przybij Łapę

 

 

Najmłodsi Przedszkolacy z "Misiowej Gromadki" mieli okazję po raz pierwszy zaprosić ukochanych Dziadków na Ich Święto do Przedszkola. I tak 23.01.2017r przybyli zaproszeni Gpście -a ich wnuczęta zaprezentowały swoje umiejętności-piosenki, wierszyki, tańce dedykowane od serca dla Kochanych Babć i Dziadków. Chociaż niektóre dzieciaczki nie mają jeszcze skończonych trzech lat- każdy postarał się najlepiej jak mógł wystąpić przed publicznością. Za swoje piękne występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Były teżwspólne tańce, zabawy, upominkioraz dużo słodkich buziaków.Mamusie umiliły spotkanie przygotowując pyszne ciasta na poczęstunek- za co bardzo im dziękujemy. Całość spotkania upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Dziadkom za udział w uroczystości i życzymy Im Sto Lat! 

Regina Tybinka i Bożena Lenartowicz


 

 

 

 

Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia zaczyna się już w przedszkolu. Jest realizowana nieustannie i systematycznie we wszystkich obszarach i kierunkach działań. Wszak zdrowie jest najważniejsze, jest naszym "dobrem narodowym".

Jednym z wielu kierunków promujących zdrowy styl życia jest promocja zdrowego odżywiania się. Dzieci rozpoczynające swą przygodę z przedszkolem mają różne nawyki żywieniowe wyniesione z domu. Prawidłowy przekaz wiadomości na temat zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych pomoże w przyszłości na dokonywanie odpowiednich wyborów, podniesie świadomość dziecka dotyczącą jego zdrowia .

             Dnia 9.11.2016r. obchodziliśmy "Dzień Pomarańczowy". Tego dnia w naszej placówce dominował kolor pomarańczowy.  Celem wspólnej zabawy była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania- nabywanie wiedzy i umiejętności, dbanie o własne zdrowie, a także integracja  przedszkolaków oraz zachęcanie ich do spożywania warzyw i owoców, szczególnie pomarańczowych  pod różnymi postaciami.

                                                                           Hanna Deszka, Ewa Kostyk , Lucyna Czekała

 

 
Weitere Beiträge...
21575640
21777216